KRESZ tanfolyam információk

KRESZ tanfolyam és vizsgadíj visszaigénylése

A sikeres B kategóriás KRESZ vizsga után van lehetőség visszaigényelni a KRESZ tanfolyam és vizsga díjából maximum 25.000 forintot.

Ki jogosult a támogatás igénybevételére?

• aki a sikeres közlekedési alapismeretek vizsga napján a 20. életévét még nem töltötte be
  • aki betöltötte a 20. életévét, és a vizsga napján csecsemőgondozási díjban, gyermekgondozási díjban, vagy gyermekgondozást segítő ellátásban részesült, feltéve,
  • hogy korábban a támogatást még nem vette igénybe és a sikeres közlekedési alapismeretek vizsga letételére 2020. június 30.-a után került sor.

FONTOS: A támogatás iránti kérelem a közlekedési alapismeretek vizsga sikeres letétele napjától számított egy éven belül terjeszthető elő.

Mit kell tenned a támogatás igénybevételéhez?

Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatósághoz kell benyújtani postai úton (Postacím: 1820, Budapest)

vagy elektronikus űrlapon: https://magyarorszag.hu/szuf_ugyleiras?id=8a50f5a0-ea8a-47eb-8cd4-70b0bc04f9be

Befizetéssel kapcsolatos tudnivalók:

A képzés költségeit az alábbi módokon van lehetőség rendezni:

• ügyfélfogadó irodánkban készpénzzel/bankkártyával
  • e-Titánon keresztül online bankkártyás fizetéssel
  • átutalással

Utalási adatok:

Kedvezményezett neve: ARTEO-CO KFT.

Bankszámlaszám: 12067008-01862915-00100001

Utalás közleménye: tanuló neve + óradíj / vizsgadíj

Elsősegély vizsga:

Az első vezetői engedély megszerzéséhez kötelező a sikeres elsősegélynyújtó vizsga megléte.

Az ehhez szükséges vizsgáztatást  a Magyar Vöröskereszt végzi. A közúti elsősegélynyújtó vizsga előtt nem kötelező tanfolyamon részt venni.

Vizsgadíj: 18.000 Ft

Időpontok és jelentkezés: https://voroskeresztcscsm.hu/tanfolyamok-es-vizsgak/online-vizsga-jelentkezes/

Elsősegély nyújtási ismeretekből nem kell vizsgát tennie, ha 1984. január 1. után kiállított vezetői engedéllyel rendelkezik, vagy – 31/1992. (XII. 19.) NM rendeletet értelmében – végzettsége alapján felmentést kapott.

FONTOS HATÁRIDŐK:

Az elméleti tanfolyam megkezdésétől számított 9 hónapon belül elméleti vizsgát kell tenni, 12 hónapon belül pedig sikeres elméleti vizsgát kell szerezni. Amennyiben a fenti határidő valamelyike letelik, csak az elméleti tanfolyam újbóli elvégzésével lehet új képzést kezdeni.

A sikeres elméleti vizsga megszerzésének napjától 2 év áll rendelkezésre a sikeres forgalmi vizsga letételére.

Mutatószámok:

Kattintson ide az Arteo Co Autósiskola mutatószámainak letöltéséhez